O mnie

Nazywam się Mirosław Skoczek, mam w tej chwili 40 lat, żonę i dwójkę dzieci (niniejszym serdecznie pozdrawiam!). Jestem absolwentem Politechniki Wrocławskiej, Wydział Informatyki i Zarządzania, kierunek Informatyka, specjalność Inżynieria Oprogramowania - rocznik 1990. Od tego czasu mieszkam w Głogowie, średniej wielkości mieście na Dolnym Śląsku.

Swoją karierę programisty stron WWW rozpocząłem w maju 2000, kiedy to zawarłem umowę z firmą Poland.com z Wrocławia uruchamiającą wówczas swój portal. Umowa dotyczyła programowania stron WWW w technologii Microsoft ASP, z wykorzystaniem MS-SQL Server jako serwera baz danych. W późniejszym czasie doszło do tego programowanie w technologii XML/XSL. Praca dla Poland.com była jednocześnie moim pierwszym eksperymentem z pracą zdalną - i to eksperymentem bardzo śmiałym, bowiem przebywając w Głogowie pracowałem on-line na serwerach firmy znajdujących się we Wrocławiu i w Warszawie, jako łącze internetowe wykorzystując SDI. Pomimo tego, że współpraca z Poland.com trwała stosunkowo krótko (zakończyła się wraz z upadkiem firmy w marcu 2001), to trudno przecenić doświadczenia, które zdobyłem w jej trakcie. Niewątpliwie jednym z ważniejszych było uświadomienie sobie, że praca zdalna jest możliwa i może być sukcesem dla obu zaangażowanych stron.

Po rozwiązaniu umowy z Poland.com zainteresowałem się językiem PHP i jemu poświęciłem całą swoją uwagę. Przy pomocy PHP rozpocząłem budowę stron internetowych mojej firmy MS-SOFT. Wykonałem też kilka innych serwisów.

Kolejnym etapem w moim życiu było odkrycie pod koniec roku 2002 serwisu RentACoder oraz związanego z nim terminu (słowa kluczowego) freelancer. Otworzyło to przede mną (dosłownie i w przenośni) cały świat - okazało się, że mogę wykonywać zlecenia dla ludzi z Wielkiej Brytanii, USA, Tajlandii, Cypru... Okazało się również, że serwisów typu RentACoder jest bardzo wiele, a więc i możliwości zdobywania zleceń są praktycznie nieograniczone. Ciekawym odkryciem był również fakt, że w serwisach tych jako programiści przeważają obywatele Indii i Pakistanu (z Europy sporo jest również z Rosji, Bułgarii i Rumunii), natomiast praktycznie wcale nie ma tam Polaków... Mam nadzieję, że ten serwis choć w części zmieni tę sytuację.

Dziedziny, w których uważam się za eksperta:
 • programowanie:
  • WWW: PHP, ASP
  • Windows: Delphi
  • Unix/Linux: C, skrypty powłoki (bash)
 • projektowanie i implementacja baz danych: Mysql, MS-SQL Server, Interbase/Firebird
 • XML/XSL w połączeniu z PHP lub ASP
 • instalacja, konfiguracja i administracja (również zdalna) serwerów Linux (Debian i RedHat)
Dlaczego warto ze mną współpracować:
 • ponieważ posiadam wiedzę i umiejętności. Wszystkie nazwy i skróty powyżej znalazły się tam dlatego, że rzeczywiście znam je dogłębnie.
 • mam otwarty umysł i wciąż lubię się uczyć. Nikt nie wie wszystkiego, nieważne za jakiego eksperta się uważa. Dlatego staram się wciąż pogłębiać swoją wiedzę i poznawać nowe dziedziny aby tym efektywniej i skuteczniej pracować dla Ciebie.
 • jestem odpowiedzialny. Znam swoje ograniczenia. Jeżeli uznam, że zadanie które mi zleciłeś mnie przerasta, od razu i uczciwie Ci o tym powiem tak, abyś mógł jak najszybciej podjąć właściwe kroki.
 • gwarancja jakości - staram się tworzyć skrypty i programy wolne od błędów, ale nie ma ludzi nieomylnych. Dlatego jeśli kiedykolwiek znajdziesz błąd w kodzie napisanym przeze mnie, postaram się poprawić go jak najszybciej i bez żadnych dodatkowych opłat.
 • bezpieczeństwo - utrzymuję kopie zapasowe wszelkich moich prac, tak że w razie awarii i utraty przez Ciebie kodu źródłowego lub wykonywalnego jestem w stanie szybko dostarczyć Ci brakujące elementy.


str. główna     o mnie     współpraca     portfolio     RentACoder     freelance     linki     kontakt  
© 2003 by jmper. Ostatnia aktualizacja: 26 marca 2009 13:06