Współpraca

Cieszę się że trafiłeś na tę stronę, ponieważ oznacza to, że przynajmniej teoretycznie rozważasz możliwość współpracy ze mną ;). Aby ułatwić Ci decyzję postaram się podać kilka informacji na temat możliwości, zasad i sposobów tej współpracy.

Co mogę zrobić

Jeżeli sprawdziłeś już stronę O mnie, to zapewne wiesz czego się spodziewać. Główny obszar moich zainteresowań to tworzenie aplikacji internetowych. Preferuję technologię PHP + Mysql, ale możliwe jest również użycie ASP + MS SQL Server lub MS Access jako bazy danych. Jeżeli jesteś w stanie zapewnić szablony kodu HTML dla Twojej aplikacji - bardzo dobrze, chętnie je wykorzystam, jeśli nie - również nie ma problemu, współpracuję z doskonałym webmasterem/grafikiem który zaprojektuje odpowiednie dla Ciebie.

Zajmuję się również tworzeniem programów użytkowych na zamówienie dla platformy Windows - mam duże doświadczenie w programowaniu baz danych; jeżeli więc potrzebujesz niedrogo specjalizowanego programu którego nie ma na rynku - zapraszam.

Trzecia dziedzina to instalacja, konfiguracja i administracja serwerów opartych o system operacyjny Linux. Ze zrozumiałych względów instalacja musi nastąpić w siedzibie klienta (lub przynajmniej wymaga wizyty w celu dostarczenia sprzętu), natomiast konfiguracja i administracja odbywa się w pełni zdalnie, poprzez Internet. Jako modelowe rozwiązanie proponuję system Debian Linux z zainstalowanym serwerem protokołu SSH, umożliwiającym otwarcie bezpiecznej, szyfrowanej sesji terminalowej. Dysponuję zestawem skryptów automatyzujących codzienne zadania administracyjne, obejmują one m. in.: aktualizację systemu (pobieranie poprawek dotyczących zabezpieczeń), rotację logów i przesyłanie ich pod adres e-mail administratora, generowanie statystyk ruchu, alerty bezpieczeństwa i inne. Możliwe jest również instalowanie i konfigurowanie dodatkowych usług (np. serwer WWW, serwer FTP, serwer plików Samba, serwer pocztowy itp.).

Jak działam

Jestem freelancerem i pracuję zdalnie, chociaż jeżeli sytuacja tego wymaga i koszty są do zaakceptowania z Twojej strony, możemy ustalić spotkanie lub nawet cykliczne spotkania osobiste. Do codziennej komunikacji używam poczty elektronicznej i komunikatorów MSN Messenger (preferowany) lub Gadu-Gadu. Na ogół jestem dostępny przez większość czasu między godz. 8 a 15 oraz wieczorem po 22 (czasem także nad ranem od 3-4). W trakcie pracy nad projektem staram się utrzymywać stały kontakt ze zleceniodawcą, informując o postępie prac poprzez częste (czasem codzienne) raporty e-mail. Oczywiście w przypadkach nagłych możliwy jest także kontakt telefoniczny.

Zasoby, które stawiam do Twojej dyspozycji to:

  • samochód (w razie konieczności wyjazdów)
  • stałe łącze internetowe
  • własny testowy serwer internetowy z zainstalowanym oprogramowaniem: Apache + PHP 4 i 5, Mysql 4 i 5

Jeżeli chodzi o rozliczenie, to dysponując własną działalnością gospodarczą jestem w stanie wystawić Ci faktury VAT, które z pewnością będą dla Ciebie najwygodniejszą formą.

Korzyści
  • efekt końcowy mojej pracy to produkt wysokiej jakości, z której będziesz zadowolony
  • redukcja kosztów - nie musisz zatrudniać do wykonania prac osoby, za którą będziesz musiał zapłacić podatek i ZUS
  • szybkość - wykonanie średniej wielkości aplikacji internetowej zajmuje przeciętnie od jednego do dwóch tygodni
  • terminowość - przed rozpoczęciem pracy podam Ci termin zakończenia i zrobię wszystko aby go dotrzymać
  • pewność i bezpieczeństwo - cena moich usług jest ustalana przed rozpoczęciem prac i nie zmienia się w ich trakcie (o ile nie zmienisz specyfikacji); cena ta jest ceną brutto i zawiera wszystkie koszty. Nigdy nie żądam pieniędzy z góry za coś, czego nie zrobiłem. Płacisz dopiero wtedy, kiedy jesteś zadowolony z efektu końcowego
Jak nawiązać współpracę

Jeżeli masz pytania, wątpliwości (np. w kwestii ceny), to oczywiście najprościej wysłać mi maila lub skontaktować się telefonicznie (wszelkie namiary w dziale Kontakt. Natomiast kiedy już jesteś zdecydowany zlecić mi pracę, stosuję dwa rozwiązania:

  • poprzez serwis RentACoder (jeżeli nie wiesz co to jest i jakie są korzyści z jego korzystania, zobacz tutaj).
  • zawarcie pisemnej umowy cywilnoprawnej z pełną specyfikacją prac oraz ceną ich wykonania - to rozwiązanie jest preferowane jeżeli zależy Ci na fakturze VAT
Ceny

W rozliczeniach i oszacowaniach stosuję na ogół stawkę godzinową, która w chwili obecnej wynosi 100 zł/godz. (brutto). W przypadku, jeżeli zatrudnisz mnie na dłuższy okres czasu (większe zlecenie lub większa ilość godzin pracy), stosuję indywidualnie ustalaną i negocjowaną zniżkę. Dla konkretnego projektu zawsze przed rozpoczęciem pracy podam Ci końcowy koszt brutto, oszacowany na podstawie przewidywanej ilości roboczogodzin i po zastosowaniu odpowiedniej zniżki. Koszt ten nie zmieni się w trakcie trwania projektu (nawet jeżeli jego wykonanie będzie wymagało więcej pracy niż szacowałem), pod warunkiem że nie zmienisz specyfikacji (wymagań) lub nie skrócisz terminu wykonania.


str. główna     o mnie     współpraca     portfolio     RentACoder     freelance     linki     kontakt  
© 2003 by jmper. Ostatnia aktualizacja: 26 marca 2009 13:06