Portfolio

Oto prace wykonane przeze mnie wcześniej. Niestety nie mogłem umieścić tu wszystkich, które na to zasługują. Niektóre projekty nigdy nie zostały uruchomione (firma, która je zamówiła, upadła), inne zostały wykonane nie bezpośrednio dla klienta końcowego, ale dla firm pośredniczących, które zastrzegły sobie w umowie wszelkie prawa do kodu źródłowego.
Mam jednak nadzieję, że nawet ta niewielka próbka moich umiejętności wystarczy, aby Cię przekonać, że jestem właściwą osobą do wykonania Twojego projektu.

Wirtualny Antykwariat   (link do strony)

Wirtualny Antykwariat to jedna z moich pierwszych prac. Wykonany wspólnie z Arkiem Kaszą (twórca kodu HTML i grafiki) w technologii PHP z wykorzystaniem bazy danych MySQL. Dodatkowo przy rozsyłaniu biuletynu (informacji o nowościach) używam szablonów XSL w celu utworzenia z jednego zbioru danych dwóch dokumentów wynikowych: jednego w formacie HTML, drugiego w postaci czystego tekstu.
Cechy, na które warto szczególnie zwrócić uwagę:

 • mechanizm wyszukiwarki (wyszukiwanie według tytułu lub autora)
 • dynamiczna obsługa zdjęć (zdjęcia są przechowywane w bazie danych)

Dürkopp Adler Polska   (link do strony)

Strona firmy Dürkopp Adler Polska, dystrybutora przemysłowych maszyn szwalniczych. Jak zwykle kod HTML i grafikę zaprojektował Arek Kasza Strony zostały wykonane w technologii PHP.
Cechy, na które warto szczególnie zwrócić uwagę:

 • obsługa formularzy (weryfikacja poprawności wprowadzonych danych)
 • system składania zapytań ofertowych (oparty całkowicie o mechanizm sesji; koszyk przechowywany po stronie serwera bez użycia bazy danych)

System rezerwacji miejsc hotelowych   (link do strony)*

* niestety, nie mogę podać tutaj linku do strony oryginalnej, ponieważ jest ona chroniona hasłem. Stworzyłem więc wersję demonstracyjną na moim serwerze.
Aby zalogować się do programu należy podać następujące dane:
 • login - mirek
 • hasło - test

Wykonany na zamówienie pewnej włoskiej rodziny posiadającej sieć pensjonatów; pragnęli oni stworzyć wygodny system rezerwowania miejsc dla biur turystycznych odsprzedających ich usługi. Głównym założeniem miała być prostota obsługi oraz brak konieczności instalowania jakiegokolwiek oprogramowania po stronie klienta.
Powstał więc system wykonany w technologii PHP oparty o bazę danych MySQL, który można uruchomić w każdej przeglądarce WWW.
Właśnie dla potrzeb tego systemu stworzyłem drugą wersję procesora szablonów PHP, która ma wystarczającą wydajność aby przetworzyć skomplikowane szablony stron w krótkim czasie.
Cechy, na które warto szczególnie zwrócić uwagę:

 • graficzna prezentacja danych, dająca obraz stanu zajętości apartamentów na pierwszy rzut oka
 • procedury sprawdzania i weryfikacji wprowadzonych danych - nie ma możliwości nałożenia na siebie dwóch rezerwacji
 • wykorzystanie zaawansowanych funkcji blokowania tabel i rekordów w celu zabezpieczenia przed duplikacją rezerwaji

CyprusMail   (link do strony)

Internetowa wersja cypryjskiego dziennika CyprusMail. Zlecenie objęło wykonanie strony głównej oraz działów (wydanie bieżące), archiwum artykułów wraz z możliwością jego przeszukiwania według dat lub słów kluczowych, panel administracyjny do wprowadzania danych oraz system do szybkiego wprowadzenia archiwum artykułów (5 lat) do bazy danych.
Strony wykonane w technologii PHP + MySQL, z wykorzystaniem procesora szablonów PHP.
Część kodu HTML została wykonana przez Arka Kaszę.
Cechy, na które warto szczególnie zwrócić uwagę:

 • system indeksowania słów kluczowych, wykonany specjalnie na potrzeby tego projektu. Umożliwia wyszukiwanie artykułów według słów kluczowych i sortowanie wyników według trafności
 • dynamiczna obsługa zdjęć (generowanie miniaturek 'w locie')


str. główna     o mnie     współpraca     portfolio     RentACoder     freelance     linki     kontakt  
© 2003 by jmper. Ostatnia aktualizacja: 26 marca 2009 13:06